Киселиці

Киселиці — село у Путильській селищній громаді Вижницького району Чернівецької області України.

Існує декілька версій походження назви села Киселиці. За однією з них, назва походить від словосполучення «кислі яблука», на згадку про великі сади зимових сортів яблук, яки начебто росли в цій місцевості у давнину. За іншою версією, назва походить від імені пана Киселя, який мав у цій місцевості поля і ліси.

Перша згадка про село Киселиці відноситься до 18 сторіччя. У 1869 році Киселиці згадуються як присілок міста Путила, а в 1890 році вже стало окремим селом. У 1869 році село нараховувало 179 хат, з населенням 628 людей. У 1843—1848 роках у селі був центр повстання Лук'яна Кобилиці проти австрійської влади. Поет Юрій Федькович також певний час мешкав у селі.

Після розпаду Австроугорської імперії, село, як і вся Північна Буковина, потрапило під окупацію Румунії, а в 1940 році включено до складу Української РСР. Під час Другої світової війни знову окупація Румунії, яка була союзником нацистської Німеччини. Після звільнення в 1944 році, село Киселиці у складі Путильського району Чернівецької області.