Путила

Путила — селище міського типу на Буковині. Центр Путильської селищної громади Вижницького району Чернівецької області України. Розташоване над річкою Путилка, на Гуцульщині, в межах Верховинсько-Путильського низькогір'я (Українські Карпати).

Уперше згадується 1501 року разом з іншими населеними пунктами, які польський король передав феодалу Іону Теутулу у володіння за те, що той уклав мир між Польщею і Молдовою. 1817 року селяни Путили подали скаргу імператору Францу II на те, що протягом 10 років податки зросли в десять разів. 1843 року селянам заборонили користуватися лісом, що призвело до заворушень в Путилі. Одним з ватажків народних повстань був Лук'ян Кобилиця. 1843 року було заарештовано 14 ватажків народних повстань, серед яких Лук'ян Кобилиця, Іван Галиця, Йосип Бирлу.

У червні 2015 року у Путилі освячено новозбудований храм Святого Духа. На освяченні храму і звершенні архієрейського богослужіння служив митрополит Данило. Будувати храм почали ще в 1990-х.