Оформлення паспорта громадянина України вперше

Дата: 02.09.2021 09:25

Фото без описуОформлення паспорта громадянина України вперше

На порозі новий навчальний рік, а отже школярі, яким вже виповнилося 14 років, щораз стикатимуться з необхідністю пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство.

Однак нерідко трапляється, що і батьки, і діти не враховують терміни оформлення першого паспорта громадянина України, що складають 20 робочих з дня подання заяви, тобто фактично – календарний місяць. Прискорений режим оформлення для першого паспорта громадянина України не передбачений.

Також слід врахувати, що оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон для осіб, які досягли 14-річного віку, можливе тільки на підставі паспорта громадянина України у вигляді ID-картки.

Для оформлення паспорта громадянина України вперше необхідно надати:

- свідоцтво про народження дитини;

- паспорт громадянина України одного з батьків;

- довідку про реєстрацію місця проживання (Додаток 13 видається відділами ведення реєстрів територіальних громад);

- індивідуальний податковий номер (за наявності);

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон (за наявності).

Нагадуємо, що перший паспорт громадянина України у вигляді ID-картки оформляється у підрозділах міграційної служби за реєстрацією місця проживання.

Контакти районних структурних підрозділів УДМС у Чернівецькій області можна знайти за посиланням:

Бронювання місць через сервіс «Електронна черга» тут:

Управління ДМС у

Чернівецькій області

1 вересня в Україні розпочато практичний етап профілактичних заходів під умовною назвою «Мігрант»

Упродовж місяця працівники міграційної служби України спільно зі співробітниками  правоохоронних органів та представниками Держпраці України проводитимуть посилену роботу з протидії нелегальній міграції, виявлення та притягнення до відповідальності порушників міграційного законодавства.

Нагадаємо, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, користуються всіма правами, гарантованими українським законодавством.

Водночас, порушення встановлених правил перебування тягне за собою серйозну відповідальність, перш за все - адміністративну.

Якщо при цьому особа має правові підстави для подальшого перебування в Україні, вона може оформити необхідні документи для продовження тимчасового перебування та проживання.

В інших випадках порушення міграційних правил може призвести до застосування таких заходів, як:

• примусове повернення,
  • розміщення у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства,

-    примусове видворення,

-    заборона в’їзду до України на визначений термін.

Громадянам України важливо знати, що відповідальність за порушення міграційних правил несе також і приймаюча сторона;

• у разі порушення законодавства щодо допуску іноземців до праці без укладання трудового договору роботодавцям доведеться сплатити чималий штраф;
  • штрафи передбачено також за провадження господарської діяльності без державної реєстрації та несплату податків.

На сайті ДМС працює е-сервіс "Повідомити про ймовірне порушення міграційного законодавства" https://dmsu.gov.ua/services/migrant.html  . Тож якщо вам відомі такі факти – будемо вдячні за повідомлення! Вся інформація, яка надходить на цей сервіс, ретельно перевіряється, а заявникові надається відповідь (у разі, якщо було вказано контакти для зворотного зв'язку).

Прес-служба ДМС України