Пам’ятка населенню про заборону спалювання сухої рослинності.

Дата: 09.09.2021 16:44

Пам’ятка населенню про заборону спалювання сухої рослинності.

Із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб.

У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів.

Слід зазначити, що вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.

Через масові підпали трави навесні забрудненість повітря димом виявляється не менш високою, ніж забрудненість повітря навіть від найсильніших пожеж на торфовищах. Під час горіння рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.

Згідно з чинним законодавством, спалювати суху рослинність ЗАБОРОНЕНО.

З 4 березня 2021 року за порушення вимог пожежної безпеки каратимуть більшими штрафами. З цієї дати набрали чинності зміни до КУоАП, внесені Законом України від 03.02.2021 р. № 1187-IX.

Ст. 71 Порушення вимог пожежної безпеки в лісах:                                    Відповідальність - накладення штрафу на:
громадян від 90 до 270
 нмдг (від 1530 до 4590 грн)
• посадових осіб
 - від 270 до 900 нмдг (від 4590 до 15300 грн).

Ст. 71 Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі:

Відповідальність -  накладення штрафу на:
громадян від 270 до 900 нмдг (від 4590 до 15300 грн)
• посадових осіб — від 630 до 1800 нмдг (від 10710 до 30600 грн).

Ст. 771   Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища

Відповідальність - накладення штрафу на:
громадян від 180 до 360 нмдг (від 3060 до 6120 грн);
 посадових осіб — від 900 до 1260 нмдг (від 15300 до 21420 грн).
Ті самі дії, вчинені
  в межах  територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на:
громадян від 360 до 720 нмдг (від 6120 до 12240 грн);
• посадових осіб — від 1260 до 1800 нмдг (від 21420 до 30600 грн)

Вижницький РВ ГУДСНС

України у Чернівецькій області