Дії при пожежі в громадському транспорті:
-
Негайно повідомте про пожежу водієві, спробуйте відчинити двері (використовуйте кнопку аварійного відкриття), застосувати для гасіння вогнища пожежі вогнегасник і підручні засоби. БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! У тролейбусах і трамваях металеві частини можуть опинитися під напругою в результаті обгорання захисної ізоляції проводів.
-
При заблокуванні дверей використовуйте для евакуації аварійні люки на даху, вікна. За необхідності вибийте обома ногами скло (або твердим предметом). Якщо ви вдало, без серйозних травм звільнилися, то за можливості допоможіть тим, хто залишився в зоні вогню, у першу чергу дітям і літнім людям.
-
У будь-якому транспорті є матеріали, що виділяють при горінні отруйні гази, тому залишайте салон швидко, закриваючи рот і ніс хусткою або рукавом. Вибравшись із салону, відійдіть подалі, тому що можуть вибухнути баки з пальним або статися замикання високовольтної електричної мережі.
-
Телефоном або через водіїв проїжджаючих машин повідомте про пожежу в пожежну частину. Надайте допомогу постраждалим.
Якщо горить одяг на людині:
-
Зупиніть людину, не давайте їй бігати, так полум`я розгориться ще більше.
-
Допоможіть швидко зняти палаючий одяг, чи загасити його за допомогою простирадла, ковдри, пальто або струменя води. Гасити полум’я на одязі можна водою, піском, землею, снігом. Сам постраждалий може згасити вогонь, перекочуючись по землі.
-
Залиште голову відкритою, щоб людина не задихнулась продуктами горіння.
-
Викличте швидку допомогу.
-
Надайте домедичну допомогу.
Вижницький РВ ГУ ДСНС
України у Чернівецькій області