Як власникам житла, що приймають переселенців отримати компенсацію за комуналку розповіли клієнтам пробації

Дата: 04.04.2022 16:24

04 квітня 2022 року працівники Вижницького районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області, завідувач сектору «Путильське бюро», профорієнтатор служби зайнятості та інспектор ЮПСП Вижницького РВП провели інформаційний захід з клієнтами пробації.

В ході розмови завідувач сектору "Путильське бюро" Тетяна Різак зауважила, що щоб запропонувати своє житло для проживання внутрішньо переміщеним особам і отримати компенсацію, необхідно:

- Подати заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або через сайт https://prykhystok.gov.ua/ про готовність прийняти у себе переселенців (в подальшому це можна буде зробити й через застосунок Дія). - При поселенні переселенців подати відповідну заяву до ОМС (орган місцевого самоврядування).

– До 5-го числа кожного місяця інформувати ОМС про кількість днів та переселенців, які проживали; – отримати компенсацію (до 20 числа поточного місяця).

Профконсультант Путильської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості Алла Горбан ознайомила учасників з інформацією про послуги служби зайнятості:

- гарантії соціального захисту;

- послуги з професійної орієнтації;

- професійне навчання (можна здобути нову професію за кошти Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття);

- громадські роботи (тимчасова зайнятість – можливість отримати постійне місце роботи).