Відновлено достроковий вихід на пенсію

Дата: 17.05.2022 14:51

30.04.2022 набули чинності законодавчі зміни, що відновили право на достроковий вихід на пенсію особам, звільненим з роботи у зв’язку із реорганізацією/ліквідацією підприємства або за станом здоров’я (не більш як за півтора року до досягнення пенсійного віку).

Правом дострокового виходу на пенсію зможуть скористатися особи за наявності в них страхового стажу 30 років для жінок та 35 років для чоловіків:

• трудовий договір з якими розірвано не більше ніж за півтора року до досягнення пенсійного віку (тобто до 60-річного віку) з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників, за умови реєстрації осіб у державній службі зайнятості та відсутності підходящої для них роботи;
  • трудовий договір з якими розірвано не більше ніж за півтора року до досягнення пенсійного віку (тобто до 60-річного віку) у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

При цьому звертаємо увагу, що достроково призначена пенсія за віком у період до досягнення 60-річного віку, працюючим пенсіонерам (у тому числі тим, які провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) не виплачуватиметься. Про факти працевлаштування, звільнення з роботи пенсіонери зобов’язані своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду.

Також інформуємо, що законодавством надано 6-місячний строк для приведення нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України та інших органів виконавчої влади у відповідність до цього Закону.