Конституція - гарант незалежності і соборності України

Дата: 28.06.2022 16:29

Конституція увійшла у суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність - фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

Так, сьогодні працівники Вижницького районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області, сектору «Путильське бюро» розповіли учням Киселицької ЗОШ «Про Конституцію України».

Наш основний Закон складається з 15 розділів і 161 статті. В ньому записані основні права, свободи та обов’язки людини, завдання та функції діяльності уряду. Ми всі, дорослі і малі, є громадянами своєї країни. Перебуваючи під захистом держави, громадяни беруть на себе певні обов’язки, а держава гарантує їм права і свободи, необхідні для нормального життя. Було наголошено, що діти - маленькі громадяни України повинні запам’ятати:

• Україна – суверенна незалежна демократична, правова держава.
  • Державною мовою України є українська.
  • Державними символами України є Державний прапор.
  • Державний герб і Державний гімн.

Усі люди є вільні і рівні у своїх правах. Захист Батьківщини, шанування її державних символів є обов’язком кожного громадянина України.