20 червня 2022 року Верховна Рада України ратифікувала «Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», більш відому як «Стамбульська конвенція»

Дата: 05.07.2022 10:14

Стамбульська конвенція – це міжнародна угода Ради Європи. Документ з'явився 2011 року, наразі його підписали 47 країн, 36 (включно з Україною) – ратифікували. Україна підписала конвенцію ще у листопаді 2011 року, проте ратифікувала її тільки зараз.

Документ передбачає механізми захисту як чоловіків, так і жінок, які зазнали домашнього насильства, а також пропонує встановити кримінальну відповідальність за насильство щодо жінок і забезпечити за нього відповідне покарання.

При цьому ратифікація Стамбульської конвенції є найбільш рішучим кроком у боротьбі з гендерно обумовленим насильством, що гарантуватиме істотні зміни в законодавстві та роботі державних інститутів відповідно до міжнародних стандартів.

Коротко про головне – суть і новації, пов’язані із ратифікацією Стамбульської конвенції, - у долучених матеріалах

Про питання, які є «предметом» Стамбульської конвенції та вже зараз – у полі зору і в межах повноважень підрозділів Центру пробації, читайте у наступних публікаціях на цю тему.