У воєнний час гендерні ролі в Україні змінюються

Дата: 08.07.2022 13:08

У той час як багато чоловіків втратили роботу та пішли захищати Державу, жінки опановують нові для себе ролі та працюють на декількох роботах, щоб компенсувати втрачений сімейний дохід. Вони опановують нові професії, а іноді вдаються до неофіційних заробітків. Вони займаються волонтерською діяльністю і ведуть роботи по домогосподарству. При цьому їх і досі виключено з формальних політичних та адміністративних процесів прийняття рішень.

Найбільше проблем виникає у людей, які через війну покинули рідні домівки. Такі жінки та представники різноманітних меншин зіштовхуються з величезними труднощами, коли йдеться про здоров’я та безпеку, а також про доступ до їжі.

В цілому спостерігається непропорційний вплив війни на жінок і спільноти меншин. Такий загальний висновок зроблено на основі Оперативного гендерного аналізу ООН Жінки та CARE від 04 травня 2022року.

Більше про основні тенденції та рекомендації за результатами Оперативного гендерного аналізу ООН Жінки та CARE читайте у дописі уповноваженого з гендерних питань – радника керівника Державної установи «Центр пробації» за посиланням: https://www.probation.gov.ua/?p=12345