ЯК В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ ОФОРМИТИ ПЕНСІЮ ЗА ВІКОМ

Дата: 30.09.2022 11:51

Громадяни, які досягли у цьому році 60-ліття та мають не менше 29 років страхового стажу, набувають право напенсію за віком. За її призначенням потрібно звернутися до найближчого сервісного центру Пенсійного фонду України з відповідною заявою та необхідними документами, або ж скористатися онлайн-послугою з призначення пенсії через вебпортал електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua  чи застосунок ДіЯ.

Зробити це можна в будь-який час після виникнення права на пенсію. Якщо заява буде подана не пізніше трьох місяців з дня досягнення 60-річчя, пенсію буде призначено з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку (наприклад, якщо 60 років виповнилось 1 вересня, то тримісячний період триває до 1 грудня 2022 року).

Завдяки дії екстериторіального принципу обслуговування громадян заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна подати до будь-якого сервісного центру обраного Головного управління Пенсійного фонду України, незалежно від місця реєстрації чи тимчасового проживання, що актуально в нинішніх умовах для громадян, які внаслідок бойових дій були змушені його змінити.