УМОВИ НАДАННЯ ПІЛЬГ З ОПЛАТИ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ, ПРИДБАННЯ ТВЕРДОГО ТА РІДКОГО ПІЧНОГО ПОБУТОВОГО ПАЛИВА І СКРАПЛЕНОГО ГАЗУ ГРОМАДЯНАМ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Дата: 02.01.2023 16:08

Відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" до осіб, які мають право на 50% знижку з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу без урахування доходів належать:

- учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1,2 категорія;

- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1, 2 категорія);

- дружина (чоловік) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою;

- опікун (на час опікунства) дітей померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою (1, 2 категорія).

До членів сім’ї належать: дружина (чоловік), неповнолітні діти, непрацездатні батьки, особа, яка проживає разом з постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи особою з інвалідністю I групи та доглядає за нею, за умови, що ця особа не перебуває у шлюбі; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.

Зазначеній категорії пільговиків, зокрема, надаються наступні пільги в межах функціональних повноважень органів Пенсійного фонду України:

- на оплату житлових послуг - послуг з управління багатоквартирним будинком;

- на оплату комунальних послуг - споживання газу, електричної і теплової енергії, послуг з водопостачання, водовідведення та інших послуг в межах середніх норм споживання, передбачених законом.

Особам, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення, відшкодовується 50 відсотків вартості палива, придбаного в межах норм, встановлених для продажу населенню. У разі проживання у гуртожитку оплата за проживання провадиться у розмірі 50% встановленої плати.

Відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", до осіб, які мають право на 50% знижку з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу з урахуванням доходів належать:

- дружина (чоловік) померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою;

- опікуни дітей (на час опікунства) померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою

- сім’я, що має дитину з інвалідністю.

До членів сім’ї належать: дружина (чоловік), неповнолітні діти, непрацездатні батьки, особа, яка проживає разом з постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи особою з інвалідністю I групи та доглядає за нею, за умови, що ця особа не перебуває у шлюбі; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.

Вказаній категорії пільговиків, зокрема, надаються наступні пільги в межах функціональних повноважень органів Пенсійного фонду України:

- на оплату житлово-комунальних послуг: житлова послуга - послуги з управління багатоквартирним будинком;

- на оплату комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами; на оплату абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив, та витрат на комунальні послуги в такому будинку, на придбання твердого палива і скрапленого газу.