Путильська громада
Чернівецька область, Вижницький район

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: ВІДПОВІДАЄМО НА ВАШІ ЗАПИТАННЯ

Дата: 21.02.2023 10:15
Кількість переглядів: 106

 

ЗА МІСЯЦЬ МЕНІ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 60, ОТОЖ МАЮ НАМІР ОФОРМИТИ ПЕНСІЮ. АЛЕ З’ЯСУВАЛОСЯ, ЩО ДО НЕОБХІДНИХ 30 РОКІВ СТРАХОВОГО СТАЖУ НЕ ВИСТАЧАЄ 6 МІСЯЦІВ. У ПЕНСІЙНОМУ ФОНДІ СКАЗАЛИ, ЩО МАЙЖЕ УСІ МІСЯЦІ РОБОТИ У 2008 РОЦІ ЗАРАХОВАНІ ДО МОГО СТАЖУ ЯК НЕПОВНІ. АЛЕ Ж Я УВЕСЬ ЧАС ПРАЦЮВАЛА НА ОДНОМУ Й ТОМУ Ж ПІДПРИЄМСТВІ, У ОДНОГО РОБОТОДАВЦЯ, ОТОЖ НЕ РОЗУМІЮ ЯК ЦЕ МОГЛО СТАТИСЯ І ЩО ЗРОБИТИ, ЩОБ ЦЕЙ СТАЖ ЗАРАХУВАЛИ ПОВНІСТЮ?

Відповідно до статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“ страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Обчислення страхового стажу здійснюється на підставі відомостей персоніфікованого обліку, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди до 1 січня 2004 – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, яке діяло до набрання чинності Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“.

Таким чином, з 1 січня 2004 тривалість страхового стажу напряму пов’язана зі сплатою страхових внесків та їх розміром. 

Якщо сума сплачених за певний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, тобто сплачений внесок менше суми, обчисленої  виходячи з мінімальної заробітної плати, такий місяць зараховується до страхового стажу як неповний – пропорційно сплаченим внескам .

Законодавством передбачено можливість зарахувати такі  місяці до страхового стажу як повні за певних умов.

Для того, щоб неповні місяці були зараховані до страхового стажу як повні, людина має право самостійно доплатити до суми мінімального страхового внеску у кожному з неповних місяців.

Доплата здійснюється виключно за місяці, в яких є нарахування зарплати та сплата страхових внесків.

Доплатити до мінімального страхового внеску за окремі місяці роботи з 1 січня 2004 року може будь-яка особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та має неповні місяці страхового стажу.

Детальніше: https://bit.ly/3XXrnfh



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь