ЯК ВРАХОВУЮТЬСЯ ПІД ЧАС ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ ДОХОДИ ПОДРУЖЖЯ, ЯКЕ РАЗОМ НЕ ПРОЖИВАЄ?

Дата: 21.02.2023 12:53

Житлова субсидія призначається виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб і розраховується на всіх членів домогосподарства (пункт 24 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі — Положення).

Під час призначення житлової субсидії враховуються доходи членів сім’ї домогосподарства, в тому числі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства.

Водночас відповідно до статті 3 Сімейного кодексу України подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно.

Із урахуванням зазначеного, доходи подружжя враховуються при призначенні житлової субсидії, окрім випадку, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу (пункт 24 Положення).