Оптимізація системи у сфері пробації розпочалась в Україні у 2019 році. Саме тоді було запроваджено 💻 Єдиний Реєстр засуджених осіб. Після цього головним завданням було його наповнення архівними справами. Наразі ця задача виконана на 90% – близько 50

Дата: 01.03.2023 11:45

Serhii Orlov: Оптимізація системи у сфері пробації розпочалась в Україні у 2019 році. Саме тоді було запроваджено Єдиний Реєстр засуджених осіб. Після цього головним завданням було його наповнення архівними справами. Наразі ця задача виконана на 90% – близько 500 тисяч діючих та архівних справ вже внесено в Реєстр. А до літа цього року планується ввести у Реєстр 100% справ.

За цей час було внесено 350 тисяч реєстраційних карток (осіб, які перебувають на пробації). Особливо відчутною ця робота стала з початком повномасштабної війни в нашій країні, адже всі дані було збережено, ми могли оперативно аналізувати інформацію. Крім того, вже створено близько 250 тисяч оцінок ризиків вчинення правопорушниками повторних правопорушень в електронному вигляді.

В цей же час, протягом 2019-2022 років, тривало створення та вдосконалення інструментів ресоціалізації в Реєстрі. Більше 1,2 тис. технічних задач було реалізовано. Серед них:

- оцінка ризиків повторних правопорушень;

- індивідуальний план роботи з клієнтами пробації в електронному вигляді;

- інтеграція з Державною податковою службою з метою підвищення рівня ідентифікації клієнтів пробації в системі;

- конструктор звітів і сховище даних.

Наступний же етап роботи передбачає:

- Доступ до Реєстру для правоохоронних органів.

- Інтеграцію з МВС та Державною судовою адміністрацією.

- Роботу з якістю даних в Реєстрі.

- Аналіз повторних правопорушень та валідацію Оцінок ризиків.

___________

Мін'юст вже має досвід успішного запуску мобільних застосунків. Нині ж планується розширити цю практику і автоматизувати певні процеси в системі пробації. Тому, нині триває розробка мобільного застосунку "Моя пробація". Технічну розробку першої версії застосунку планується завершити вже цього року та одразу запустити його для пілотування.

Розробка та запуск застосунку фінансуються проєктом SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance за підтримки Embassy of Canada to Ukraine.

Детальніше про застосунок та про цифровізацію системи пробації розповів заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов під час Міжнародної конференції "Пробація – новий імпульс реформи".

Більше подробиць – за цим лінком:

Міжнародна конференція «Пробація – новий імпульс реформи» проводилась за підтримки EU Project Pravo-Justice.

Пробація України Probation in Ukraine