КОМУ МОЖУТЬ ВІДМОВИТИ У ВИПЛАТАХ СУБСИДІЙ У 2023 РОЦІ

Дата: 13.04.2023 16:34

Для всіх домогосподарств, які наразі отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, у квітні поточного року спливає термін її призначення. У травні житлова субсидія буде призначатися на наступний період (до квітня 2024-го).

Однією з умов призначення субсидій є відсутність боргів за комунальні послуги. Громадяни з боргами у сфері житлово-комунального господарства не можуть отримувати субсидію, яка буде перепризначена у травні. Винятком може бути заборгованість на строк до трьох місяців та у сумі до 680 грн (тобто не більше 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Крім того, субсидію можуть призначити громадянам із боргами, які можуть документально підтвердити сплату, укладання з постачальником послуги договору про реструктуризацію або оскарження боргу у судовому порядку.

Така вимога забезпечує контроль платіжної дисципліни та цільове використання коштів одержувачами житлової субсидії.

Для тих громадян, які ще не отримують житлову субсидію, але потребують державної підтримки, необхідно звернутися до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади та працівників ЦНАП, або здійснити звернення через застосунок «Дія».

Також за отриманням житлової субсидії можна звертатися до органів Пенсійного фонду України, які починаючи з 01 грудня 2022 року здійснюють призначення, нарахування та виплату житлової субсидії за екстериторіальним принципом, що дозволяє призначати субсидії в будь – якому куточку країни, без прив’язки до місця реєстрації.