ЧИ ПЕРЕДАЮТЬСЯ У СПАДОК СОЦІАЛЬНІ СТРАХОВІ ВИПЛАТИ?

Дата: 10.04.2023 14:34

Відповідно до Цивільного кодексу України спадкування – це перехід прав та обов’язків (спадщини) від людини, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

До складу спадщини входять права та обов’язки, що належали померлій особі на момент відкриття спадщини, і які не припинилися внаслідок її смерті.

Права та обов'язки, що нерозривно пов'язані безпосередньо з особою спадкодавця, зокрема, право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, — до складу спадщини не входять.

Тобто, спадкоємці померлої людини можуть отримати лише ті страхові виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, які належали застрахованій особі, та не були одержані нею за життя.

Саме такі виплати передаються членам сім'ї постраждалого, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини.