В ЯКИХ ВИПАДКАХ МОЖЕ ЗМІНИТИСЯ СУМА СТРАХОВИХ ВИПЛАТ У ЗВ’ЯЗКУ З НЕЩАСНИМ ВИПАДКОМ НА ВИРОБНИЦТВІ АБО ПРОФЕСІЙНИМ ЗАХВОРЮВАННЯМ?

Дата: 25.04.2023 11:08

Перерахування призначеної щомісячної страхової виплати у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням  здійснюється згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», який визначає підстави та порядок перерахування страхових виплат (стаття 31). Перерахування може бути як індивідуальним, пов’язаним з обставинами конкретної людини, так і масовим.

Індивідуальне перерахування щомісячних страхових виплат проводиться у зв’язку зі зміною ступеня втрати професійної працездатності людини (у %) або зміною складу сім’ї померлого. Таке перерахування здійснюється за відповідним зверненням потерпілого або члена його сім’ї.

Масове перерахування щомісячних страхових виплат проводиться без звернення людини щороку, з 1 березня, на коефіцієнт, що враховує показники зростання споживчих цін та середньої заробітної плати (доходу) в Україні.

У 2023 році коефіцієнт збільшення щомісячних страхових виплат становить 1,197. В результаті перерахування виплати розмір збільшення не може перевищувати 1500 гривень (п.9 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168).

Нарахована раніше сума щомісячної страхової виплати не підлягає зменшенню.