A A A K K K
для людей із порушенням зору
Путильська громада
Чернівецька область, Вижницький район

ЧУЛА, ЩО МАТЕРІ ТЯЖКО ХВОРОЇ ДИТИНИ, ЯКІЙ НЕ ВСТАНОВЛЕНО ІНВАЛІДНІСТЬ, ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДОСТРОКОВА ПЕНСІЯ? ЯКИМИ ДОКУМЕНТАМИ ПІДТВЕРДЖУЄТЬСЯ ТАКЕ ЗАХВОРЮВАННЯ ДИТИНИ?

Дата: 08.05.2023 14:54
Кількість переглядів: 81

 

Дійсно, матері, які виховали тяжко хворих дітей (яким не встановлено інвалідність) до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення віку 50 років та за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу (ст. 115 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”). 

Визначення терміну “тяжко хвора дитина, якій не встановлено інвалідність” надано у ст. 1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. До числа таких дітей належать діти, яким не встановлено інвалідність, хворі на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, діти, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, паліативної допомоги.

Наявність такого захворювання підтверджується довідкою медичного закладу про захворювання, що мало місце до шестирічного віку.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь