ДІЗНАЛАСЬ, ЩО МОЖНА САМОСТІЙНО СПЛАЧУВАТИ ДОБРОВІЛЬНІ ВНЕСКИ ДО ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ЗА СПРОЩЕНОЮ ПРОЦЕДУРОЮ. ЧИ ВСІ МОЖУТЬ СКОРИСТАТИСЯ ЦІЄЮ МОЖЛИВІСТЮ?

Дата: 10.05.2023 14:59

Започаткований з початку цього року новий механізм добровільної участі громадян у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні дає можливість сплачувати внески за себе або на користь третіх осіб швидко, без паперової тяганини та відвідування державних установ.

Скористатися такою можливістю можуть як застраховані, так і не застраховані особи старші 16 років. Основними умовами добровільної участі є: наявність в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування інформації про особу, на користь якої надходить внесок, та те, що вона не є пенсіонером. Тобто, добровільну участь може брати людина, яка хоча б раз працювала і за неї роботодавцем офіційно сплачувався #ЄСВ, і у місяці сплати добровільних внесків вона не була пенсіонером.