ЧИ МОЖУ Я СПЛАЧУВАТИ ДОБРОВІЛЬНИЙ ПЕНСІЙНИЙ ВНЕСОК ЗА СВОЮ ДРУЖИНУ, ЯКА ПЕРЕБУВАЄ У ВІДПУСТЦІ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ ТА ЗАРАЗ ТИМЧАСОВО ПРОЖИВАЄ ЗА КОРДОНОМ?

Дата: 09.06.2023 16:30

Так, ви можете сплачувати добровільний страховий внесок за свою дружину незалежно від того чи перебуває вона у відпустці по догляду за малолітньою дитиною, працює чи не працює. При цьому жінка, яка перебуває у відпустці по догляду  за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за умови отримання відповідної допомоги, є застрахованою особою, та про неї є дані в реєстрі застрахованих осіб  Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Місце, де в конкретний момент часу проживає ваша дружина: в Україні чи за кордоном, – значення не має.

Якщо ваша дружина здійснює догляд за дитиною до трирічного віку, то додатково сплативши за неї добровільний внесок, ви збільшите заробіток, який у майбутньому буде враховуватись при обчисленні її пенсії (адже за період догляду за дитиною заробіток щомісяця враховується у розмірі мінімальної зарплати).

Якщо ж ваша дружина перебуває у відпустці по догляду за дитиною до шести років без збереження заробітної плати, то завдяки сплаті добровільного внеску, вона набуде страховий стаж. Для того, щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою від розміру мінімального страхового внеску. Наразі це 1474 грн (22% від мінімальної заробітної плати).

Чи сплачувати внески в подальшому, з якою періодичністю та у якому розмірі, ви вирішуєте самостійно.