Нові виклики соціальної роботи та як їх вирішувати – вивчали пробаціонери на вебінарі “Протидія гендерно зумовленому насильству”
18 червня координаторка напрямку реагування на гендерно зумовлене насильство БФ Право на захист Наталя Кожем'яка провела вебінар, основним завданням якого було поінформувати учасників як ідентифікувати прояви насильства, розпізнавати стереотипи, визначати потреби постраждалих, забезпечувати доступ до соціальної та психологічної підтримки й правових послуг, а також правильно спілкуватися з людьми, які пережили насильство.
Слухачами вебінару стали співробітники центрів надання соціальних послуг, органів соціального захисту населення, служб у справах дітей та закладів освіти в громадах, профільні громадські організації, а також працівники органів пробації.
“Завдання фахівців — поважати гідність і вибір постраждалих людей, та надавати вичерпну інформацію про доступні послуги”, — наголосила спікерка, акцентуючи на важливості підходу, орієнтованого на особу, яка пережила насильство, на принципі “не нашкодь”, визначеному міжвідомчими мінімальними стандартами реагування на насильство у надзвичайних ситуаціях.
Додатково учасники отримали оновлену інформацію про мережу закладів реагування на насильство та перелік послуг, які вони надають постраждалим від гендерно зумовленого насильства. А ці дані надважливі для органів пробації, оскільки сприяють розвитку партнерської мережі через залучення до співпраці такі установи/організації.
Для пробаціонерів такий інформаційний захід став ще однією можливістю отримати знання, що сприятимуть підвищенню ефективності складання досудової доповіді у випадках насильницьких злочинів, реалізації пробаційної програми “Подолання домашньому насильству”, роботи психологів із суб’єктами пробації, які могли стати жертвами такого насильства (особливо неповнолітні).
Вивчаємо нове, щоб працювати краще!
Матеріали вебінару – за покликаннями
https://drive.google.com/.../1C0dQGomu610isxePdzYHIK.../view
https://www.facebook.com/watch/?v=402522937811314
Також читайте про нас:
Website: https://www.probation.gov.ua/
Telegram: https://t.me/probationUA
Twitter: https://twitter.com/Probation_UK
#актуально_пробація #навчання_пробація