Електронний моніторинг: сучасний інструмент профілактики та реабілітації — досвід міжнародної спільноти
3-5 грудня 2024 року в місті Кашкайш, Португалія, відбулася 13-та міжнародна конференція з електронного моніторингу (ЕМ) під назвою “Поза межами контролю – електронний моніторинг і запобіжні заходи”. Захід, організований Конфедерацією європейської пробації (CEP Probation), зібрав учасників із понад країн, щоб обговорити нові підходи та перспективи використання електронного моніторингу в системі кримінальної юстиції.
Цьогорічний захід продемонстрував, що електронний моніторинг — це не лише засіб контролю. ЕМ дедалі більше сприймається як інструмент, який допомагає запобігати правопорушенням, підтримувати громадську безпеку і сприяти реабілітації осіб, які перебувають під наглядом.
Особливе місце на конференції посіла презентація португальської моделі електронного моніторингу. Учасники ознайомилися з практичними аспектами її впровадження, включаючи переваги для підсудних, їхніх родин та громади. Ця модель демонструє, як можна гармонійно поєднати вимоги до безпеки й підтримку соціальної реабілітації.
Одним із ключових моментів стала сесія, присвячена використанню ЕМ у запобіжних заходах. Професор Антея Хаклсбі (Велика Британія) та пан Карел Ван Каувенберг (Бельгія) представили дослідження, які висвітлюють інноваційні рішення, а також потенційні виклики впровадження таких заходів.
У ході обговорень під час сесії "Використання електронного моніторингу на досудовому етапі" заступник директора Центру пробації Тетяна Кічата поділилася першими результатами впровадження електронного моніторингу в українській системі пробації. Вона наголосила, що обов'язок, який покладений на засуджених, стає важливим доповненням до пробаційного нагляду, сприяючи підвищенню ефективності виконання альтернативних покарань і забезпеченню дотримання умов пробації.
За результатами конференції було підкреслено, що електронний моніторинг має значний потенціал для створення більш безпечного та справедливого суспільства, допомагаючи знижувати рівень рецидиву, забезпечувати виконання покарання, а також сприяти реабілітації осіб, які вчинили правопорушення. Організатори відзначили успіх заходу, підкресливши важливість міжнародної співпраці, обміну досвідом та інновацій для вдосконалення практик ЕМ.
Також читайте про нас:
Website: https://www.probation.gov.ua/
X: https://twitter.com/Probation_UK
#актуально_пробація #міжнародна_співпраця_пробація #партнерство_пробація #пробаційний_нагляд