4 березня за ініціативи та експертної підтримки Проєкту ЄС "Право-Justice" розпочався навчальний курс для 19 менторів Пробація України Probation in Ukraine
4 березня за ініціативи та експертної підтримки Проєкту ЄС "Право-Justice" розпочався навчальний курс для 19 менторів Пробація України Probation in Ukraine та 2 викладачів Пенітенціарна академія України/Penitentiary Academy of Ukraine на тему "Мотиваційне консультування. Зміна поведінки", в якому бере участь начальник Вижницького РС №2 філії Державної установи "Центр пробації" у Чернівецькій області - Олеся Гордей.
Тренерками курсу виступили – Олена Кочура, головна експертка з реформування пенітенціарної системи та пробації Проєкту ЄС "Право-Justice", та Марина Чичуга, національна експертка Проєкту.
”Це вже друга група менторів-тренерів, які проходять тренінги за даною темою. Перша група з 30 навчених менторів-тренерів розпочне проведення тренінгів для працівників пробації наприкінці березня. Також ми раді, що до нашої тренінгової програми долучилися викладачі Академії, адже саме вони навчають нових та чинних працівників пробації ефективним інструментам, методикам і технікам роботи з клієнтами пробації", – Олена Кочура.
Своєю чергою, Марина Чичуга наголосила, що навички мотиваційного консультування є ключовими для фахівців, які працюють з людьми, особливо із суб’єктами пробації. Вони не лише допомагають налагодити ефективну комунікацію, а й сприяють позитивним змінам у поведінці клієнтів пробації, зокрема долати антисоціальні прояви.
”Такі тренінги надзвичайно важливі – вони не тільки навчають окремих фахівців, а й дають змогу поширювати ці знання через підготовку менторів-тренерів, які згодом передаватимуть їх своїм колегам. Це забезпечує системний підхід до впровадження ефективних методів роботи в пробації та, зрештою, підвищує рівень реабілітації та ресоціалізації клієнтів пробації", – зазначила вона.
Христина Ануфрієва, керівниця відділу соціально-виховної роботи з субʼєктами пробації, пробаційних програм та взаємодії з волонтерами пробації, відзначила, що розвиток системи професійної підтримки працівниками пробації є пріоритетним та перспективним напрямом діяльності ДУ "Центр пробації".
”Саме тому набуття менторами пробації навичок роботи з субʼєктами пробації та поширення таких знань серед персоналу відіграє першочергову роль у реалізації місії пробації. З огляду на це, увагу "Центру пробації" акцентовано на навчанні менторів пробації техніці мотиваційного консультування. Вона є однією з головних складових у взаємодії із засудженими особами, що потребують зміни поведінки з кримінальної на правову та соціальну", – сказала Христина Ануфрієва.
Навчання відбудеться у форматі 4 модулів і триватиме до середини березня. За цей час слухачі ознайомляться з:
- основами ефективної комунікації;
особливостями проведенням інтерв’ювання з суб’єктами пробації;
- теоретичними засадами мотиваційного консультування;
- теорією зміни поведінки;
- проявами опору та шляхами його подолання;
- інструментами мотиваційного консультування, які використовуються під час роботи з суб’єктами пробації;
- стратегіями мотиваційного консультування на кожній стадії зміни поведінки засудженого.
У квітні навчання за курсом "Мотиваційне консультування. Зміна поведінки" пройде ще одна група менторів-тренерів пробації.